Neděle jako malovaná

22. květen 2016 | 22.45 |

 Takový to byl hezký víkend...
Manžel s Mladší odjel na víkend na sever a my se Starší zůstaly doma.
Báječně jsme si to spolu užily, večer jsme dlouho koukaly na pohádky a pak spolu usínaly. Stihly jsme několik návštěv, grilování u našich, zaplavčily jsme si v bazénu (hrdinsky ve venkovním, který měl celých 20° C) a na neděli si naplánovaly dopolední návštěvu Pompa a odpolední výlet na kolech.
No a protože se nám zbytek rodiny vrátil dřív, než bylo naplánováno, přemluvila Starší tu Mladší, aby jla s námi. A bylo to.
Starší totiž vloni dostala kolo, protože Mladší o něj až tolik nestála. Ale protože Mladší letos přišla kolu na chuť a z toho loňskýho vyrostla, pořídili jsme jí v bazaru jiné. Už když jsme ho kupovali, tušila jsem, že bude zle. manžel sice klasicky věřil, že to proběhne v pohodě, ale zase jsem měla pravdu já.Ono se nějak blbě vysvětluje, že kolo Starší po půl roce ve sklepě jen VYPADÁ hůř, než ten Author Mladší. A že Author není novej, ale z bazaru. A že jsme sakra chudý a ať jsou rádi aspoň za něco.
Prostě Mladší měla radost a Starší byla naštvaná.
Držela se skoro celou vyjížďku, ale únava z cesty a horko nejspíš rozhodlo, že do ní vjel satanášek a začala prudit. A prudila. A prudila. A vyčetla mi první poslední. Pes by ode mně kůrku nevzal a sociálka by jásala.
Vydržela jsem dlouho, ale všechno ne. A zařvala jsem. A sakra jsem se držela, abych nepoužila fyzické násilí, protože ta facka, kterou bych jí (a jsem přesvědčena, že právem) vlepila, by jí nejspíš urazila hlavičku od tělíčka. 
Když už jsem byla v tom řvaní, sprdla jsem rovnou i Mladší. Ta naštěstí reagovala v klidu. Dál si jela svým stylem - čučím na zem metr před kolo a pak se divím, že bourám, až domů.
No a doma jsme pokračovaly.
Sice si Mladší udělala samostatně úkol, ale pak pro změnu odmítla připravovat si věci do školy. A když už se ukldnila Starší, rozjela Mladší oblíbené téma: K čemu je mi škola.Nu, nakonec jsem zařvala, že k hovnu a ať se na ní vysere a šla jsem si zapálit. V řvaní mě vystřídal manžel, kterej sice Mladší nezřízeně zbožňuje, ale i on má své hranice. Takže nakonec v pokojíčku plakaly obě a my zase oba zuřivě hulili na balkoně.
Předspánkové hádky upřímně nesnáším, proto jsem zavelela k rodinnému tulení a to naštěstí trochu zabralo.Přestož holky usínaly už celkem v pohodě, pořád ve mně ještě ta odpolední rozladěnost až nasranost.
Co se týče výchovy, pořád se mi vybavuje věta z Dirty Dancing: "Balancuju s hovnem a můžu na něm uklouznout!"
Trefnější popis mě prostě nenapadá.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře