Zlatá filmová osmdesátá

27. květen 2016 | 21.09 |

 Čekala mě příšrná halda prádla na žehlení a v televizi dávali Kriminálku Anděl. To tedy ne. Ze současných kriminálních seriálů akceptuji jen Případy 1. oddělení, cokoliv dalšího mě míjí.
"A co takhle nějakej neokoukanej osmdesátkovej brak?" navrhl manžel. To už mi znělo mnohem líp. Vyhrál to film Kočičí zlato a když už jsme byli u těch pro Slye netypických filmů, následoval Over the Top.
Manžel vesele spal, já upíjela vínko, hromádka vyžehlených věcí mi utěšeně rostla a stejně, jako v těch dvanácti, kdy jsem Over the Top viděla prvně, jsem se usmívala, dojímala a nepokrytě fandila.
Jak Slye nemusím, tady mi naprosto učaroval. A to tvrdím i teď, kdy už mi dáááááávno není dvanáct.
Rambo i Rocky mě nechávají chladnou, z komedií rozdejchávám snad jen Demolition Mana ("Maniak odpověděl ironickou poznámkou...; Jsme policisté. Nejsme vycvičeni na takové násilí..."), ale Over the Top je prostě TOP.
Jako holka jsem byla schopná si ho pustit třeba 3x za sebou a stejně jsem pokaždé při finálovém souboji nadskakovala v křesle.Teď jsem Lincovi pomáhala tak intenzivně, až jsem si zvrhla žehlící prkno.
A zase jsme to zvládli, zase jsem měla husí kůži, když dlouhý tón skladby In this country dával tušit, že vítězství je nadosah, zase mi bylo trošku líto starého Cutlera, když pochopil, že prohrál.
Over the Top je možná klišoidní brak a nikdy neaspiroval na Oscara, přesto má pro mě i po těch třiceti letech pořád kouzlo.
Na příští žehlení mám připraveného Posledního skauta a protože žehlím až od hromady min. 1 metr vysoké, nejspíš přihodím i Top Gun.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře