A je vyřešeno

8. srpen 2016 | 00.50 |

 Krásně nám ty prázdniny uběhly. V pohodě, bez průserů, při cestách autem těžce na pohodu, ani doma žádný hádky. Mělo mi to být varováním.
Zítřejší datum mám v kalendáři už od května zaškrtnutý červeně, s velkým nápisem Chata - zlatý hřeb prázdnin!!!! Vloni jsme tam byly na třídenní dámské jízdě, letos jsme plánovaly pobyt až do pátku. My tři, Smolařka s Rozmazlenkou a Majitelka chaty s Pepičkou a Dorličkou. 
První chyba byla nejspíš už ta, že jsem se moc těšila. Vloni to prostě bylo bezva a hrozně jsem si to užila, i když nám počasí nepřálo.
Druhá chyba mohla být ta, že jsem se trošku rouhala. Totiž - Rozmazlenka se Starší si jdou po krku. Povahově jsou obě úplně stejné a marně jim vysvětluju, že jako holčičky by si nemusely dokazovat, která z nich dočůrá dál a s větší razancí. 
Jejich hádky bych nejradši nechala na nich, ať už si jednou samy dohodnou, která má navrch, ale Smolařka má tendence je řešit, čímž mě nepřímo nutí, abych se jejich sporů účastnila taky. Což mě štve, ale v rámci rovnováhy cítím potřebu se Starší zastat. No a letos ty jejich dohady tak nějak gradovaly.
Připouštím, že nejsem úplně objektivní, ale Starší už jde celkem do sebe, zatímco Rozmazlenka poslední dobou vážně exceluje. Nejen tedy v dohadech se Starší, ale všeobecně. I co se chování k Smolařce týče. Jako by potřebovala mámě ukázat, že se smí starat jen o ní a nemít žádný osobní život.
A právě o tom jsem uvažovala při plánování CHATOVÁNÍ. Že se Smolařka pobytu bojí, kvůli tomu, jak se holky hádají. Že Rozmazlenka schválně vyvolává situace, které Smolařku vedou k odchodu domů, v domnění, že tím Rozmazlenku trestá, ale ono je to spíš tak, že Rozmazlenka CHCE jít domů. Nevšimla bych si toho, kdyby se tyhle situace neopakovaly pokaždé, kdy se Smolařka chvíli dobře baví. A přemýšlela jsem taky o tom, jak pobyt na chatě zvládnout, aniž bych přišla o kamarádku, ale přitom nenechala Starší Rozmazlence napospas.
No - holky to vyřešily za mně.
V pátek dostala Starší horečku. 38,2. Super. Ale pořád to šlo ještě udělat tak, že si Choť vezme na Starší OČR a já pojedu jenom s Mladší. 
Dneska dostala horečku i Mladší. A je hotovo. Nejedem nikam. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře