Milé paní a slečny učitelky,

26. září 2016 | 10.15 |

 Minulé, současné i budoucí...

Nemůžu jinak, než vám vyjádřit svůj nehynoucí obdiv. Sklonit před vámi pokorně hlavu, udělat  pukrle, poslat květiny a bonboniéry, obětovat bohům za vaše pevné nervy a entusiasmus.
Po pár dnech pokusů vypracovat s holčičkami domácí úkoly, které jim poslala paní učitelka, aby nemusely po desetidenní absenci tolik dohánět... jsem s rozhodla, že NIKDY, ani v žádném z příštích životů, se na dráhu vyučující nedám. Zato holčičky asi přihlásím na pajdu, ať si to vyžerou, příšerky jedny.
Byl to děs. A to i přes to, že jsme se pokusili vytvořit v chaosu nějaký řád a rozdělit si kompetence. 
Hodně pomáhalo, že je Starší přece jen o něco šikovnější a samostatnější, ale přes to všechno jí nemůžu poslat do vedlejšího pokoje, ať si dělá sama, že se místo ní budu plně věnovat její sestře.
Tak jsem s Mladší jela Angličtinu, zatímco Starší jela s Chotěm matematiku. Vlastivědu jsme vypracovali společnými silami a Mladší už jenom nadiktovali výsledky. Doplnit i,í/y,ý si vzal na starosti Choť, já už jim po návratu z práce jen opravila chyby. Přírodověda nás celkem bavila všechny, ale chtít po Mladší zápisky, to je vždycky očistec.
A pak jsme jely anglická slovíčka. Pomoc. Dokázala jsem na Mladší neřvat jen proto, že jsem si v duchu předříkávala: "Atraktivní Strašilka slíbila, že se to časem poddá!" a snažila jsem se tomu věřit.
Zaplať pánbůh za Starší, která je schopná zapsat dvacet anglických slovíček s překladem za 5 minut, nikoliv za půl hodiny.
Zaplať pánbůh za Starší, která nezačíná každý úkol půlhodinovou debatou na téma: "Škola je debil!"
Zaplať pánbůh za Starší, která se učí dobře a ráda. (Za odměnu jsem domluvila návštěvu u Smolařky s Rozmazlenkou. A, světe, div se, Starší s Rozmazlenkou si celou dobu krásně hrály, ani jednou se nepohádaly a ještě se jim od sebe nechtělo.)
Dnes už šla Starší do školy, Mladší marodí dál. 
Už teď se s Chotěm děsíme dalších úkolů.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Milé paní a slečny učitelky, zlomenymec 26. 09. 2016 - 20:23
RE: Milé paní a slečny učitelky, barjoha 26. 09. 2016 - 23:33
RE: Milé paní a slečny učitelky, tlapka 27. 09. 2016 - 11:53
RE(2x): Milé paní a slečny učitelky, barjoha 27. 09. 2016 - 20:44
RE: Milé paní a slečny učitelky, hroznetajne 27. 09. 2016 - 17:30
RE(2x): Milé paní a slečny učitelky, barjoha 27. 09. 2016 - 20:52