Komentář, na který odpovídáte

28. 04. 2017 - 20:02
 

tlapka: Tu část "Nevadí mi, když někdo řekne, že děti nechce. Je to jeho věc a jeho právo se tak rozhodnout. Ale vadí mi, když povýšeně sdělují, jak oni odmítají a kdo děti chce (a nedejbože, kdo je chce po nich) je ten divnej, špatnej a je třeba mu to vysvětlit." podepisuju! Bude mi pětadvacet, studuju výšku a na doktorát nechci, protože bych radši našla místo, trošku si vydělala, osamostatnila se tím a založila rodinu. Připadám si občas jako vyvrhel a zrádce ženského plemene, když feministky vybojovaly ve společnosti ženám takové postavení, že můžou pracovat na vysokých postech, cestovat... a já chci radši co nejdřív děti! Někdy si říkám, že ženská dneska může skoro všechno, jen ne říct, že by chtěla plnit tu nejvíce tradiční ženskou roli.
Docela mě mrzí, že dneska je to postaveno tak, že "inteligentní a úspěšné ženy" rodí v pětatřiceti, a která dřív, je neúspěšná a neinteligentní. Protože jinak by přece studovala a budovala kariéru.
Tento týden jsme se rozloučili s dědou. A já si říkám, díky bohu, že mě mamka měla tak brzo, že jsem si ho stihla pořádně užít. Můj čtyřletý nevlastní bratr si ho bude sotva vůbec pamatovat... jak řekla minulý měsíc moje babička: "Víš, ty jsi byla jediné vnouče, které jsme si OPRAVDU, při síle, užili.". Nevěřím tomu, že ženy, které dnes "rodiče otravují s vnoučaty", jednou nebudou dělat to samé. Je fajn mít dítě v 35 letech, ale pokud bude zastávat podobné stanovisko jako mamka, pak se dotyčná stane babičkou v 70. To je věk, ve kterém můj děda zemřel. U lidí, kteří děti nechtějí vůbec, to není podstatné, ale mám pocit, že to nedomýšlejí ani ti, kteří založení rodiny "jen odkládají".
Nikomu neberu, že nechce děti. V takovém případě mi přijde i lepší, že se rozhodne je nemít, než jen aby naplnil konvenční očekávání, protože ta nechtěnost se promítne i do vztahů k dítěti, a to si nezaslouží.
Zkrátka... žít a nechat žít.

Vaše odpověď

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Děti