Článek Děti

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Děti

27. 04. 2017 - 21:54

myfantasyworld: To, jestli někdo chce nebo nechce dítě je na každém. Sice chápu tvé rozhořčení nad lidmi, kteří říkají, jak je super být bez dětí a tak, ale i chápu ty lidi, kterým vadí to vnucování rodičovství, protože ono je to nepříjemný, když se lidi každou chvíli ptají: "a co ty, kdy budeš mít dítě a už bych chtěla mít vnouče a máš na to věk atd. "
Přicházím často do styku s neteřemi a děti jsou úžasné, ale ještě se na ně necítím (ani teď nemám možnost), ale nebylo mi příjemnè, jak se mě skoro każdý ptal, když otěhotněly ségry. A nejhorší je to pro ženské, co mají problém otěhotnět a někdo se jich stále ptá, kdy budou děti. Myslím, že ten, kdo děti chce, sám se o tom rozpovídá a nebo se zeptat jen normálně a ne takovým tím vnucovacím způsobem.

---
myfantasyworld.pise.cz

28. 04. 2017 - 11:20

barjoha: Já jim to neberu, však jsem psala, že je každého právo se tak rozhodnout.
Taky jsem měla problém otěhotnět. Mému okolí stačilo říct, že nemůžu mít děti a byl klid.

---
barjoha.pise.cz

27. 04. 2017 - 22:08

wien n: Takze Ty mas milion veci, kterymi Ti dite dela radost, ale o lidech, kterym by to zadnou radost neprinaselo mluvis zda se mi s despektem, ze se nechteji nechat obtezovat deckem. Kdybys neprozivala ty radosti a tech milion veci Te spis iritovalo, uz by to takova zabava nebyla. Nastesti se ted zacina vic mluvit o tom, ze spousta rodicu lituje, ze meli deti (jeste porad hrozne tabu). Ja jsem to zazila na vlastni kuzi (pro mou matku jsem byla to nejhorsi, co se ji mohlo v zivote stat), takze na me s vseobjimajici materksou laskou at nikdo nechodi.

28. 04. 2017 - 11:17

barjoha: Něco mě štve a protože mě to štve, napsala jsem si do deníčku, že mě to štve.
Co je špatně?

---
barjoha.pise.cz

28. 04. 2017 - 20:02

tlapka: Tu část "Nevadí mi, když někdo řekne, že děti nechce. Je to jeho věc a jeho právo se tak rozhodnout. Ale vadí mi, když povýšeně sdělují, jak oni odmítají a kdo děti chce (a nedejbože, kdo je chce po nich) je ten divnej, špatnej a je třeba mu to vysvětlit." podepisuju! Bude mi pětadvacet, studuju výšku a na doktorát nechci, protože bych radši našla místo, trošku si vydělala, osamostatnila se tím a založila rodinu. Připadám si občas jako vyvrhel a zrádce ženského plemene, když feministky vybojovaly ve společnosti ženám takové postavení, že můžou pracovat na vysokých postech, cestovat... a já chci radši co nejdřív děti! Někdy si říkám, že ženská dneska může skoro všechno, jen ne říct, že by chtěla plnit tu nejvíce tradiční ženskou roli.
Docela mě mrzí, že dneska je to postaveno tak, že "inteligentní a úspěšné ženy" rodí v pětatřiceti, a která dřív, je neúspěšná a neinteligentní. Protože jinak by přece studovala a budovala kariéru.
Tento týden jsme se rozloučili s dědou. A já si říkám, díky bohu, že mě mamka měla tak brzo, že jsem si ho stihla pořádně užít. Můj čtyřletý nevlastní bratr si ho bude sotva vůbec pamatovat... jak řekla minulý měsíc moje babička: "Víš, ty jsi byla jediné vnouče, které jsme si OPRAVDU, při síle, užili.". Nevěřím tomu, že ženy, které dnes "rodiče otravují s vnoučaty", jednou nebudou dělat to samé. Je fajn mít dítě v 35 letech, ale pokud bude zastávat podobné stanovisko jako mamka, pak se dotyčná stane babičkou v 70. To je věk, ve kterém můj děda zemřel. U lidí, kteří děti nechtějí vůbec, to není podstatné, ale mám pocit, že to nedomýšlejí ani ti, kteří založení rodiny "jen odkládají".
Nikomu neberu, že nechce děti. V takovém případě mi přijde i lepší, že se rozhodne je nemít, než jen aby naplnil konvenční očekávání, protože ta nechtěnost se promítne i do vztahů k dítěti, a to si nezaslouží.
Zkrátka... žít a nechat žít.

---
tlapka.pise.cz

28. 04. 2017 - 21:32

barjoha: Upřímnou soustrast, Tlapko.
Dovedu si představit, jak ti je, babička mi umřela před osmi lety a dodnes se mi po ní stýská.

Popravdě, když jsem včera vyplodila svůj frustrovaný povzdech, nenapadlo mě, že rozpoutám diskuzi
Popsala jsi mnohem líp, co já jsem chtěla říct.
Už dávno tvrdím, než než být špatný rodič, je lépe nebýt žádný a rozhodně si nemyslím, že svatou povinností ženy je rodit, rodit, rodit až do úplného dorození
Ale články povýšených "odmítaček" mě prostě štvou.
Mám kamarádku, která děti nemá, protože je nechce. Nemáme problém spolu vycházet, protože mě je úplně putna, že děti nechce a jí je fuk, že já je mám a miluju je. Ani nás nikdy nenapadlo si navzájem vnucovat svůj životní styl.
Taky mám pár kamarádek se čtyřmi dětmi a tam jsem hodně ráda, že mi jejich životní styl nevnucují, protože čtyři děti bych asi nedala

---
barjoha.pise.cz

29. 04. 2017 - 14:31

cukrenka®svetu.cz: Jako proti dětem v zásadě nic nemám a pokud to půjde, tak si je chci jednou pořídit, ale vy maminky mi, nezlob se, připadáte jako nějaká bláznivá sekta.

Mám kámošku, která už má děcko od 22 (teď je nám sedmadvacet) a od té doby mě usilovně přemlouvá, abych si ho pořídila taky. Jakmile zjistila, že mě k tomu fakt nepřekecá, sekla se a nějak jsme spolu přestaly komunikovat. Jako ne-matka pro ni už zkrátka nejsem zajímavá.

Takový ty kecy známých nebo třeba babiček jako "Kdy už budu mít pravnouče?" jsou mimořádně otravný. Nevím, proč bych se měla někomu ospravedlňovat za to, že mám svůj život ráda takový, jaký je teď. Bez dětí.

Někdy mi přijde, že ty matky už ví, že se do toho namočily a nejde couvnout zpátky, takže překecávají kámošky, aby měly nějaké spolutrpitelky...

---
cukrenka.svetu.cz

29. 04. 2017 - 15:58

barjoha: My nejsme sekta. My jsme gang. Kocarkovej gang

---
barjoha.pise.cz

29. 04. 2017 - 16:33

cukrenka®svetu.cz: Nevím jak Ty, ale ta moje dětná přemlouvací kámoška by mohla bejt kápo.

---
cukrenka.svetu.cz

29. 04. 2017 - 18:12

barjoha: Já mám dvojčata a úplně nevěřím, že bych dokázala kamarádky ukecávat do toho samého, protože v době, kdy byly holky mimina, by mi tu agitaci asi nikdo nesežral

---
barjoha.pise.cz

03. 05. 2017 - 16:45

sayonara: Ještě jsem nikoho nepřemlouvala, to bych měla napravit! A spíš že bych přestala komunikovat s kamarádkami, tak jak se nedostanu do Prahy, je to složitější s cestováním, takže se s nimi vídám míň.

Milujte se a množte se, ideálně dvojčatově! *přemlouvání*

---
sayonara.pise.cz

03. 05. 2017 - 19:07

barjoha: Nepřemlouvala?
A co ty fotky dokonale rozkošnejch mimin a absence stížností na zkaženej život?
To už bych viděla na těžce podprahovej nátlak

Náhodou, dvojčata jsou super. A splněno z jedný vody na čisto. Zejména v tvém případě

---
barjoha.pise.cz

03. 05. 2017 - 19:13

sayonara: No dobře, tak stížnost: Brečí a neuměj ještě pořádně ani fyziku, a to, co z nich občas vychází, by se dalo použít jako biologická zbraň.

Máš pravdu, dvojčata jsou super. S jedním bych se asi fakt nudila.

---
sayonara.pise.cz

03. 05. 2017 - 20:13

barjoha: A v jedenácti letech to není o moc lepší. Už jen tolik nebrečej
Já měla částečnou výhodu v absenci čichu. Akorát se mi občas blbě vysvětlovalo, že nejsem šmucikmatka, ale hadi se mi zes*ali pravděpodobně ihned po přebalení

---
barjoha.pise.cz

08. 05. 2017 - 16:28

atraktivnistrasilka: Po deseti letech se mi podaří spustit internet a hned takový kontroverzní témata tady.

Není to tak dávno, kdy jsem svůj názor na děti otočila. To víš - historka s hlídáním ročního bratrance. Osobně děti jednou chci. Já se jen strašně bojím, jestli bude s kým. Ono totiž to, v čem žiju, respektive to, do čeho jsem se narodila, mi dalo do života jednu věc: Fakt si vybírám, s kým trávím svůj čas. Jaký lidi v životě mám. Protože je fakt důležitý, v čem dítě vyrůstá. Ale vybírám patrně až moc.

Jinak fakt nechápu to věčný handrkování se mezi matkama a nematkama. Když má někdo dítě, neměl by hanit ostatní za to, že žádné nemají / nechtějí. Když někdo dítě nemá, neměl by nadávat na ty, které je mají. Bohužel existují extrémy na obou stranách, které vyvolávají další extrémy a další handrkování... Viz fanatické matky s dětmi, podle nichž kdo nemá děti, je vadný, šmejdský druh člověka a nikdy se neměl narodit (toto bylo řečeno kamarádce, která o děti nestojí - pro informaci, měla špatný dětství, matka si jí moc nevšímala a víceméně ji vychovávala babička, která do toho 12 hodin denně hlídala několik dalších ratolestí nelegálních přistěhovalců z Vietnamu, několikrát jsem u nich byla a nabyla jsem dojmu, že jsou ti malí Vietnamci pro ně přednější, protože z toho bylo dost peněz - nezdaněných, samozřejmě). Matky, které na sociální sítě strkají fotky svých dětí - nejlépe nahých. Pedofilův ráj. Na druhé straně nematky, které jakékoli rozmnožování lidského druhu odmítají. Byla jsem svědky toho, že jedna taková napsala jedné mamince pod fotku, že má hnusný dítě, co vypadá jako gorila. A samozřejmě nezapomněla zdůraznit, že to se jí nikdy stát nemůže, protože ona žádný dítě nikdy mít nebude a nechápe ty, co je mají, když jsou to, cituji, „malý ošklivý hnusky“.

Takže ať už mám jakýkoli názor, nikomu ho nevnucuju. Proboha. Jenže se najde jedna extrémistka (ať už z jakéhokoli "tábora") a spustí se řetězová reakce. Je to nekonečný.

Jak píše Tlapka. Žít a nechat žít. S tím se ztotožňuju.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

10. 05. 2017 - 19:03

barjoha: Žije! Strašilka žije!!!
Už jsem se bála, žes kromě moskevského FB zanevřela i na české pise.cz

Ty jo, já chtěla bejt vždycky femme fatale... a došla jsem jenom ke kontroverzi
Ale tak asi taky dobrý

Já fakt netušila, že rozjedu diskuzi. Ani jsem to nechtěla. Prostě jsem si chtěla pofňuknout, no

Ale víš co by mě fakt zajímalo?
Proč lidi, co měli špatný dětství nechtějí mít děti. Víc bych rozuměla tomu, že naopak děti mít budou, aby jim mohli vynahradit svý zkurvený zkušenosti.
Rozumíš, jakože: "mě rodiče neměli rádi, tak já si najust pořídím fajn chlapa a tři děti, abych rodičům dokázala, že to jde!"
Že by s tím mělo něco společnýho zašlapaný sebevědomí a sebedůvěra?

---
barjoha.pise.cz

10. 05. 2017 - 19:55

atraktivnistrasilka: Nezanevřela jsem na nic, ale nedokážu se přinutit k tomu, abych cokoli napsala. Poslední dobou zjišťuju, že nějak nejsem milá na svoje okolí, dvojnásobné víkendy kvůli maturitám mi bohužel už nepomáhají, autoškola do toho (připadám si tam jako největší idiot ), jsem zlá na spolužáky, jsem nepříjemná na rodinu, nechci bejt ošklivá ještě na vás. Nevím, co mi je. Snad z toho nějak vyrostu.

Tak nemyslela jsem to tak, že bys Ty konkrétně vyvolávala nějaké větší kontroverze. To jen, že jsem nedávno byla přidaná do skupiny, kam ostatní přidávají hlody fanatických (ale fakt že fanatických... když i já to říkám...) matek. Skupina byla založená pro pobavení, ale je to tam teď samá antimatka a začaly se tam objevovat v podstatě naprosto normální věci, které se staly terčem fanatických antimatek. Tak jen že to poslední dobou kolem sebe víc pozoruju.

Neřekla bych, že jsem měla špatný dětství, ale vztah k chlapům mám kvůli otci pošramocenej hodně. Není to pro mě ale důvod, proč bych zanevřela na chlapy obecně, víš jak to myslím. Takže Ti nedokážu odpovědět, PROČ takoví lidé často ty děti nechtějí. Kamarádka mi říká, že se jí děti prostě hnusí - myslela jsem si původně, že je to takový její pubertální výlev, ale před čtyřmi lety se jí narodila sestra a ta kamarádka jí vyloženě nemá ráda. Mluví o ní jako o "tom dítěti". Že je malá rozmazlená a maminka jí dovolí všechno, neumí jí domluvit (kamarádka je na umělce, sestra jí počmárala výkresy pro uzavření klasifikace - máma nevysvětlila, že na tyhle obrázky se prostě nesahá, jen se tomu smála), to je druhá věc. Ale co vím, neměla nikdy ráda ani svoje malé bratrance a sestřenice. Takže fakt nevím. Sebevědomí má ale docela nízký, ať si říká co chce, takže na tom asi něco bude. Do hlavy jí ale bohužel nevidím.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

10. 05. 2017 - 20:18

barjoha: Mě lidi serou všeobecně. Což je vzhledem k mému povolání dost vtipný
Autoškola je hroznej stresátor, já kdysi zvracela před každýma jízdama.
A vzhledem k počasí a nedostatku sluníčka je jistá míra nevraživosti normální.
Co tam máš dál?

Fanatici v čemkoliv mě taky štvou. A hejtři. A idioti.
Rozumíš, počasí na prd, budoucnost nejistá a lidi si ještě vzájemně ubližujou
Teda, ne že já bych to taky neuměla, ale nedělám si z toho životní styl. Mně totiž přijde hrozně únavný držet se negativních emocí. Nemluvě o tom, že cokoliv řekneš nebo uděláš se ti vždycky vrátí, takže už jenom z tohohle principu se snažím víc držet na slunečný straně hor.
Strašilčátko, neboj, však až vyleze sluníčko a připustíš si, že tě ta autoškola začíná bavit, bude zase líp

---
barjoha.pise.cz

10. 05. 2017 - 20:39

atraktivnistrasilka: Ale já jsem si nechtěla stěžovat To jsem jen vysvětlovala, proč nepíšu. Úplně původně jsem si samozřejmě myslela, že z toho všeho budou velice zábavné autoškolové deníčky, ale jak se ukázalo, jsem v tom prostě mizerná. Hodně. Kdyby mi nebylo líto peněz, které do toho rodina vecpala, končím.
Je to všecko dohromady, nespím, učím se, dělám autoškolu a zase se učím... nejradši bych byla jen zalezlá doma a nikam nechodila. Nestojím o ničí společnost, nestojím o žádné aktivity, nestojím o nic. Jsem momentálně kamarádka na levačku. Doufám, že to hodně rychle přejde.
A končím. Nechci Ti tu zahlcovat komentáře něčím, co je úplně mimo.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

10. 05. 2017 - 20:47

barjoha: My tě máme rádi, i když jsi mimo

---
barjoha.pise.cz